מכינים רעשנים לחג פורים


בהמשך לשבוע מכשפות מקסים (כהכנה לחג פורים) ,נערך השבוע שבוע מפלצות שיעלה בהמשך..
ובין לבין, קוראים את מגילת אסתר ומכינים רעשנים בשלל צורות וצבעים.   הנה מקבץ רעשנים מהאינטרנט, כולם קלים מאוד להכנה ומחומרים נגישים. כולם מכילים בתוכם זרעים. אפשר גם פופקורן, שעועית יבשה או אורז יבש.

הרעשן הראשון מורכב משתי כוסות, מקל ארטיק ווושי טייפ שמחבר בין הכוסות (יש לחזק בדבק חם). מה שנשאר הוא לקשט במדבקות בצבעים שונים.

הרעשן הצבעוני הזה בנוי מגליל נייר טואלט, נייר משי חתוך לרצועות דקות ליצירת החצאית, ונייר משי נוסף חתוך ליצירת הפונפון, מקל (ניתן גם ענף דק) ודף צבעוני לקישוט הגליל.
שימוש בכוס שקופה לשם הכנת רעשן, מזמין שימוש בחומרים צבעוניים. אפשר להשתמש בחרוזים צבעוניים ואפשר גם בזרעים קטנים או אבנים בשילוב עם גזרי נייר צבעונים קטנים.

אפשרות נוספת היא להשתמש בגלילי נייר מטבח ליצירת רעשן. (מזכיר מעט מקל גשם) ניתן להדק בקצוות במקרה של גליל ארוך ובמקרה של גליל נייר טואלט אפשר להשתמש בנייר צבעוני או בד משי צבעוני לסגירת הפתחים.ניתן להשתמש בצלחות נייר, להניח בתוכן את החומרים שבחרתן ליצירת הרעש לקפל לשניים ולהדביק או להדק. ניתן גם בשתי צלחות נפרדות.
לרעשן זה צריך מקל רופא, שני ציורים (אפשר מנדלה לחג פורים או ליצן) ולהדביק משני הצדדים כך שיראה דו צדדי, מחורר (לחורר מסביב), חוטים וכפתורים. (לקשור חוט  ומהצד השני לקשור את החוטים לכפתורים).


לרעשן זה צריכים קופסאות תכשיטים קטנות ללא שימוש, חומרים ליצירת הרעש, פעמון קטן מחנות היצירה, מקל ארטיק וקישוטים.לרעשנים אלו צריכים כלי מטבח ללא שימוש, טושים דקים, קישוטים שונים ופעמונים. 

 ליצירת הרעשנים המיוחדים הללו יש צורך בפעמונים, סרטי קישוט שונים וצמידים ישנים. ליצירת הרעשן הזה, יש צורך במקל או ענף דק, נייר צבעוני, בקבוק קטן וחרוזים. את המקל המקושט בסרטים או בנייר צבעוני מדביקים לפיית הבקבוק באמצעות דבק חם.


הנה רעשן פשוט מאד להכנה המורכב משיפודים (לא לשכוח לגזור את הקצוות), סרטים צבעוניים ופעמונים.  
רעשן זה מורכב מבקבוק מקושט, סרטים צבעוניים ופונפון מודבק על הפקק.

אז שיהיה חג פורים שמח!


2 comments:

 1. שלום מיטל,
  דבר ראשון האתר מקסים.
  דבר שני- יש הסברים איך עושים את הרעשנים?
  תודה רבה! :-)

  השבמחק
 2. היי צופיה!
  דבר ראשון, תודה!
  דבר שני - הוספתי הסברים בפוסט על כל אחד מהרעשנים.
  (:

  השבמחק